Hakkımda

Bilmek yapabilmektir 2021 

Bugün yeni yıla yeni beden ölçülerimle başlıyorum ve yaşam büfesinde sırada kalmak için öğrenme yolculuğumu sürdürüyorum. Bugüne kadar neler olduğunun özetini görmek isterseniz ekteki özgeçmişime bakınız” diye yazmışım 2009 yılında “Mustafa Artık Serbest (MAS)” diye düşünürken. Aradan 12 yıl geçmiş ve “Yaşam Gölü“nün karşı kıyısı daha net görünürken neler yaşanmış yaşam büfesi önünde “bilginin zekatı“nı vermeye çalışırken…

Otuz dört yıl önce Yalova / Termal’de katıldığım ” Satış Becerilerini Öğrenme ve Ustalık Yolculuğu (SSTC)“nun ardılları güncellenerek ve özgünleşerek yaşamımda daha ağırlıklı olarak yer aldığını görüyorum geçen on iki yılda. Bugün aynı omurganın “Yaşam Becerileri“ni öğrenme ve “Başarının Formülü“nü oluşturmada etkili olduğunu, önemli olduğunu, rehber olduğunu her an hissediyorum.

Zaman zaman profesyonel mesleği olan genç Utku Nefesoğlu ile birlikte tarım sektörü içinde ve dışında SSTC çerçeveli öğrenme yolculuklarına çıkarak keyifli anlar yaşasam da her seferinde “bugün hayatımın son günü olsaydı burada olmak ister miydim ?” sorusunu sorup bir an evvel “yuvaya dönme” gayreti içinde oluyorum. Benim için “carpe diem” bu olsa gerek.

…Ve asıl güzel olanı “dibine ışık veren mum” olabilmek için Netgillerle (Netidirekt ve Netin) beraberliğin verdiği hazzı yaşamak… Hele bir de buna “Yunt Dağındaki Kanatlar“ın oluşum ve gelişimindeki sıkıntıların öğrettikleri; “Kafa Topu” yapımcısı “Masomo“nun açtığı ufukların C13 e yansıyan gurur verici sonuçları da eklenince dualarımız daha bir fazla artıyor.

Geçen hafta (07.07.2021) mesleğime ilk başladığım ve kesintisiz onaltı yıl çalıştığım Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Mensupları Derneği (Borzemliler)‘nin devamı için Çeşme günlerine biraz ara verip yönetiminde görev aldım. Elli bir yıl önce de Enstitüde asistan olarak iş hayatına başladığımda Türkiye Fitopatoloji Derneği’nde görev almıştım.

Belki bu vesileyle “Yaşam Büfesi“, “Başarı Formülüm“, “SSTC“, Kendini sorgulamak, Uykusuz Geceler, RAW / MAS / GAT gibi konularda daha fazla paylaşım olanağım olur. Bu konularda yola çıkarken;

*İmam ve Seyis,

*Gandhi’nin şeker yiyen çocuk,

*Hz.Musa’nın hendekleri,

*Konyalı Mehmet’in Sınavı vb öykülerin gücünü unutmadan beraberliklere keyif katabilirim.

Umarım birgün yolumuz bu öğrenme yolculuklarında kesişir.

Yolunuz hep aydınlık olsun.

12 Temmuz 2021

Öykücü (mustafa@copcu.com)

Bugün dünden güç alarak yarınlara uzanır

Fotorğrafın dili olsa…Sevgi dokunmaktır. Mekanın cennet olsun sevgili Ertuğrul (Menemen 1988)

MC CV